מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים צלם אירועים

צילום בירושלים

זוגות העומדים לפני חתונה עורכים רשימה של דברים נדרשים לערב המיוחד. גם את התקציב העומד לרשותם הם מתכננים וכוללים בתוכו גם את עלות הצילומים. בכל אירוע מכל סוג שהוא יש מספר דברים שחייבים להיות ואחד מהם הוא צלם.

במרבית המקרים תכנון האירוע נעשה כבר כמה חודשים לפני המועד. כמו שאנחנו מחפשים אולם/גן אירועים ככה צריך גם לחפש את יתר בעלי המקצוע הקשורים להצלחת האירוע. מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים צלם אירועים זה האם הצלם הוא אדם עסוק, יוצא לצילומי אירועים כמעט כל יום, האם הוא עומד בלוח הזמנים שהוצב בפניו ובמיוחד האם הלקוחות שלו שבעי רצון מתוצאות הצילומים. אחת הדרכים לבדוק שביעות רצון היא חזרה של לקוח פעם אחר פעם לאותו בעל מקצוע וכך גם עם הצלם.

טיפים לבחירת צלם אירועים

 

ראשית עלינו לוודא שהצלם הוא איש מקצוע עם אמצעי צילום החדשניים ביותר והטובים שיש בשוק. אין סיבה שבמחיר היקר שתשלמו על האירוע לא תקבלו את הטוב ביותר. נוסף עלינו לוודא שכל תנאי ההעסקה לערב המסוים יהיו רשומים באופן מסודר בכתב הזמנה עם פירוט מדויק של מספר מצלמות, רגילות, מצלמות רחף, מגנטים, ודיסק, בצירוף עלות כל אחד מהם.

 

האם יש לצלם חנות מסודרת בה הוא מקבל את הלקוחות, יש על הקירות מכתבי תודה והמלצה של לקוחות עבר, האם לאחר עריכת דיסק האירוע הלקוח מקבל את חומר הגלם. כמו בכל מקצוע אחר כך גם אצל צלמי חתונות כדאי לבדוק אצל לקוחות קודמים שלהם את שביעות הרצון והתוצאות מיום החתונה שלהם. צילום שלא יצא ברור ויפה אין אפשרות לשחזרו. הצילומים הם המזכרת המוחשית היחידה. בעל מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר יכול לעשות את האירוע.

 

שמו של צלם טוב הולך לפניו. הלקוחות מגיעים אליו מפה לאוזן ולא רק על סמך פרסומים בעיתונות ובאתרי האינטרנט. אם יש משהו לא בסדר עם הצלם, כבר תדעו על זה באמצעות התגובות של הגולשים ברשתות החברתיות.